• Wizyta na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie

    W ubiegły czwartek nasze Liceum udało się na Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zostaliśmy oprowadzeni przez dr Marta Kamińska po wszystkich najważniejszych miejscach oraz dowiedzieliśmy się co nieco o szeroko rozumianym warsztacie, niezbędnym do odnawiania eksponatów muzealnych. Co więcej, mogliśmy również spróbować swoich sił i stworzyć własne dzieło sztuki (witraż).
    Otrzymaliśmy kawałki szkła, różnego rodzaju nożyki i wiele innych przedmiotów pomocnych w tego typu pracy. Wszyscy mogliśmy się przekonać, że to całkiem trudne zajęcie. Wymaga skupienia i dużych pokładów cierpliwości. Wystarczy jeden, mały, niewłaściwych ruch i całą pracę należy rozpocząć od nowa.

    Wiktor J.