• Relacja z warsztatów filmowych z Kryspinem Plutą

W drugiej połowie stycznia odbyły się w naszym Katolickie Liceum Montessori warsztaty filmowe, które poprowadził Kryspin Pluta – scenarzysta i reżyser filmowy (…) Absolwent katowickiej szkoły filmowej WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ oraz Szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie. Autor nagradzanych w Polsce i za granicą krótkometrażowych filmów Gadzio, Magellan, Wyspa Wiktorii, Martijn i Zoe, Optimista. Ukończył studia pedagogiczne na Akademii Marynarki Wojennej i prowadzi Fundację Inicjatyw Twórczych „Fordewind”, zajmującą się edukacją filmową. Jest korespondentem telewizyjnym i nauczycielem w Szkole pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego, gdzie łączy trzy największe pasje: film, żeglarstwo oraz edukację. Szef niezwykle oryginalnej telewizji festiwalowej na Slot Art Festival.

Efektem pracy uczniów jest film “Córka” (możecie go zobaczyć na naszym facebookowym profilu https://goo.gl/LTHhJx).

“Córka”
    reżyseria: Gabriela Suryjak.
    scenariusz: uczniowie Katolickiego Liceum Montessori

W rolach głównych:
    Agata Kunc, Wojtek Jurczyński, Maja Nowak, Krzysztof Górski oraz Ignacy Morawski.

operator kamery: Witoldi Górecki
    asystent operatora: Aleksander Antoszek
    dźwiękowiec: Jakub Szczęsny
    kierownictwo produkcji: Kuba Nowak oraz Mateusz Brylski

Zdjęcia z planu: Nina Kubinek, Maurycy Wojciechowski-Frań oraz Daniel Pochaba.
    Opiekę artystyczną nad całością objął Kryspin Pluta.