• Wizyta w pracowni rzeźbiarskiej Andrzeja Sieka

    W dniu 18 stycznia Liceum udało się do pracowni rzeźbiarskiej na Salwatorze. Po swoich skromnych progach oprowadził nas Pan Andrzej Siek, przedstawił nam swoją twórczość i sposób myślenia. Rozpoczynając pracę, zaczyna dłubać w drewnie, pomysł na kształt rzeźby przychodzi z czasem. Prace są bardzo czasochłonne i wymagają dużego zaangażowania.

    Twórczość Pana Andrzeja jest specyficzna, ponieważ tworzy on rzeźby przedstawiające ludzi w męczarniach, kosmitów i postacie szamańskie. Ale również figurki do kościołów. Zachwycające jest to, że rzeźbienie to jego pasja, która pozwala mu zarabiać na siebie.

    Mieliśmy okazję spróbować się w jego profesji i muszę przyznać, że to wcale nie jest takie łatwe. Potrzebna jest siła i wyobrażenie sobie efektu końcowego, by wiedzieć w jakim kierunku dążyć.

    Myślę, że to wyjście poszerzyło nasze spojrzenie na twórczość innych. Rozwinęło to nasze wyobrażenie o sztuce nowoczesnej.

    (tekst: Wiktor Jakubiec)