• “Brydż” według p. Kamila Cyganika

    I klasa LO w ramach czasu przeznaczonego na wykłady mocnym uderzeniem weszła w nowy rok. Mocnym uderzeniem karty o stół oraz mocną nadzieją na dograne partie, zakończone robry, ugrane szlemy i szlemiki…

    W pierwszą środę 2018 roku uczniowie Liceum poznali podstawy najszlachetniejszej gry karcianej, która rozwija wiedzę matematyczną, umiejętności współpracy, pamięć, taktykę, intuicję psychologiczną… Gry, która doczekała się mistrzostw świata, powieści, monologów satyrycznych, porzekadeł, periodyków, podręczników, kół zainteresowań… Gry, która bardziej rozsławiła Polaków w USA (gdzie jest niezwykle popularna) niż tarcza antyrakietowa czy obalenie komunizmu, bo jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie i właściwie z żadnej istotniej imprezy nie wracajmy bez laurów.
    W pierwszym tygodniu stycznia uczniowie Liceum poznali podstawy podstaw gry w BRYDŻA.

    Ciąg dalszy nastąpi.