• Wizyta w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ

    Wczoraj nasi licealiści odwiedzili Miłosza Stelmacha, redaktora Czasopismo EKRANy oraz doktoranta w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, mającym swoją siedzibę w, leżącym niedaleko naszej szkoły, Campusie UJ.
    Usłyszeliśmy o tym, że na studiach filmoznawczych ogląda się nie tylko stare czy ambitne kino, że robi się też filmy. Czasami absolwenci filmoznawstwa idą później na filmówkę i zostają reżyserami, choćby absolwent UJ Wojciech Smarzowski. Obejrzeliśmy razem krótką animację Daniela Szczechury z 1963 roku pt. “Fotel” i próbowaliśmy z pomocą pytań Miłosza doszukiwać się dodatkowych, mniej oczywistych znaczeń filmu. Dalej na przykładzie “Ostatniej Rodziny” i “Twój Vincent” zajęliśmy się produkcją filmową. Na koniec jeszcze porozmawialiśmy o ostatnich premierach, oraz o tym do jakiego kina warto chodzić na jakie filmy.
    Dzięki Miłosz za to spotkanie!