• Biała szkoła 2018 – FINAŁ

  Pięć dni jak jeden dzień. Najpierw odnajdywaliśmy się w świecie sztuki, a później w sztuce prezentacji. Finał szkolnego projektu „Demokracja” miał miejsce właśnie podczas wyjazdu. Nasi licealiści zakończyli Białą szkołę – szkołą przetrwania. Nie straszna im zima w górach i chętnie zamienili miękki materac w schronisku na ciepły śpiwór w górskim lesie.  

 • Nowa akcja!

  Znów nowa akcja! Za nami poszukiwania potwora w Loch Ness. Pomimo głębokiej (w dosłownym tego słowa znaczeniu) perswazji, głównie słownej – nie wynurzył się. Ale jeszcze tam wrócimy! Niewiele lepiej poszło nam z Yeti. Zarówno w Himalajach jak i na Syberii jedynie ślady, śladownika – ani śladu. Postanowiliśmy zatem pokusić się o coś trudniejszego: poszukać […]

 • Wizyta w pracowni rzeźbiarskiej Andrzeja Sieka

  W dniu 18 stycznia Liceum udało się do pracowni rzeźbiarskiej na Salwatorze. Po swoich skromnych progach oprowadził nas Pan Andrzej Siek, przedstawił nam swoją twórczość i sposób myślenia. Rozpoczynając pracę, zaczyna dłubać w drewnie, pomysł na kształt rzeźby przychodzi z czasem. Prace są bardzo czasochłonne i wymagają dużego zaangażowania.

 • Życzenia świąteczne

  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzy Zespół Fundacji “Ziarnko Maku” oraz uczniowie i nauczyciele Katolickich Szkół Montessori w Krakowie.