“Kto nie szanuje przeszłości, nie zasługuje na przyszłość”

Te słowa Józefa Piłsudskiego w naszej szkole brzmią dzisiaj w sposób szczególny.
    Atmosfera 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości towarzyszyła nam od rana.
    Ubrani w barwy biało – czerwone zeszliśmy do auli, gdzie punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymnu Państwowy.
    Historię Polski od 1918 roku ubarwił muzycznie nam p. Kamil. Przygotował nam serię muzycznych “szlagierów” z każdego dziesięciolecia.
    Wspólnie słuchaliśmy i śpiewaliśmy utwory wykonywane przez Mieczysława Fogga, Stanisława Staszewskiego.
    Zakazane piosenki bardzo donośnie rozbrzmiały w naszej szkole.
    Nie zabrakło “Murów” Jacka Kaczmarskiego w nowatorskich wersjach muzycznych.
    Po muzycznej podróży, pomaszerowaliśmy na boisko wokół którego miał rozpocząć się “Bieg “z wąsem” 100 metrów na stulecie Niepodległości”.
    Wszyscy chętni ukończyli to sportowe zadanie, pamiętając, że Polska Niepodległa ma 100 lat.
    Szczególną rocznicę podkreśla również wystawa umieszczona w korytarzu szkolnym “Ojcowie Niepodległości” i słowa Marszałka “Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień”